19 kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz

Dzień Kobiet 2010

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet ! Niech każdy się dowie, że dzisiaj jest Dzień Kobiet...!
W niedzielę 8 marca sala widowiskowa  Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach znów pękała w szwach. Jak co roku obchody Dnia Kobiet kojarzą się mieszkańcom Buder z wieczorem dobrej zabawy. I tym razem nie było inaczej. W tematykę humorystycznego wieczoru wprowadził nas były solista teatru muzycznego w Szczecinie i Słupsku, śpiewak z Opery Bałtyckiej w Gdańsku ? Jerzy Dorosz. Wspaniałym prezentem obdarzył wszystkie Panie wykonując ?Arię Figara? z opery Wesele Figara, pieśń hiszpańską ?Granadę? oraz pieśń rosyjską ?W dol popitierskoj?. Oklaskom i bisom nie było końca. Popisy wokalne dały również ?AleBabki?, Marysia Hubacz oraz Krzysztof Abako. Istniejący od kilki lat ?Kabaret Okazjonalny? ? Barbara Tomaszewska i Robert Sierżant, po raz kolejny rozbawili widzów do łez. Ich rewelacyjny duet w scence pt: ?Apetyt? otrzymał burzę oklasków oraz salwy śmiechu. Niepohamowaną odwagą wykazała się młodzież z Budzewa, tym razem na czele z Natalią Pawliną, którzy przedstawili scenkę ?O Kobietach z przymrużeniem oka?. Podczas tego wieczoru zaprezentował się również Klub Seniora ?Barwy Jesieni?, który specjalnie na tę okazję przygotował nową humorystyczną scenkę pt: ?Adam i Ewa? w rolę których wcielili się: Jadwiga Adamczuk i Jacek Szukiel. Wieczór przepełniony humorystycznymi scenkami, piosenkami i kwiatami był kolejnym miłym spotkaniem mieszkańców gminy. Na koniec Wójt Gminy ? Józef Markiewicz obdarował występujące Panie kwiatami i uściskami.