Konkurs Pięknego Czytania w Budrach

To już kolejny konkurs w Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach. Tym razem organizatorzy pomyśleli o gimnazjalistach. Do konkursu zgłosiło się w tym roku tylko jedno, budrowskie gimnazjum.
W czwartkowy poranek o miano ?najpiękniej czytających? rywalizowało 17 osób.
Tematem tegorocznego Konkursu  Pięknego Czytania była proza Ernsta Wiecherta z okazji 120 rocznicy urodzin artysty. Chociaż jego twórczość nie jest łatwa do interpretacji uczniowie Gminnego Gimnazjum w Budrach z siedzibą w Więckach im. Papieża Jana Pawła II doskonale sobie z nią poradzili.

Jury w składzie: Aneta Stankiewicz ? Dyrektor GOK, Natalia Okwara  -  dziennikarz, Barbara Tomaszewska ? Gminna Biblioteka Publiczna w Budrach postanowiło przyznać:

I m-ce Magdalenie Wowak, II m-ce Zuzannie Woźniak, III m-ce Agacie Zalewskiej i Kindze Pres oraz wyróżnienia: Damianowi Oryńczakowi i Kacprowi Głębockiemu.