Wieczór łotewski

W niedzielny wieczór mieszkańcy gminy Budry mieli okazję bliżej poznać wolontariuszy z Łotwy Ałłę i Zygmunta Paszkiewiczów, którzy od 2 tygodni współpracują z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Budrach, dzieląc się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu tańca i medycyny. Goście uczestniczą w projekcie pt. ?Senior seniorowi bratem? realizowanym po stronie polskiej przez Fundację ?Dziedzictwo nasze? z Węgorzewa.
Podczas ?Wieczoru łotewskiego? pan Zygmunt przybliżył historię powstania państwa łotewskiego, opowiadał o sytuacji społecznej Polaków na Łotwie prezentując przy tym barwne zdjęcia krajobrazu tego kraju. Po małej ?lekcji historii? publiczność miała możliwość obejrzenia malowniczego tańca cygańskiego w wykonaniu Magdaleny Wowak (liderki grupy Force Fire), przygotowanej przez Ałłę Paszkiewicz, jak też w mistrzowskim wykonaniu solowego układu samej pani instruktor.
Na zakończenie imprezy wspomnieniami z wolontariatu podzielili się Edward Oczkowski (z Kazachstanu) i Joanna Kogut (z Kowna). Uczestnicy spotkania mogli skosztować łotewskich rarytasów, które przynieśli goście oraz łotewskiej potrawy, którą przygotowały panie z naszego Klubu Seniora ?Barwy Jesieni?, za co bardzo im dziękujemy.

Impreza była też znakomitą okazją do przekazania informacji o przyznanej
przez Ministra Kultury  Odznace Honorowej ?
Zasłużony dla Kultury Polskiej? mieszkańcowi naszej gminy Włodzimierzowi Nazarowiczowi z Budzewa, którą otrzymał w dn. 23 listopada 2012 podczas inauguracji Roku Kulturalnego w Lidzbarku Warm. Gratulujemy Drogi Panie Włodzimierzu!