Alebabki na Litwie

Polacy laudańscy uroczyście świętowali trzy święta: Konstytucji 3-go Maja, Światowego Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz Dnia Matki. Imprezy odbyły się w Poniewieżu, w rejonie kiejdańskim w Krokach i Kownie. Świąteczne obchody uświetniło przybycie zespołu ?Alebabki? z GOKu w Budrach. ?Alebabki?  niedawno obchodziły swoje 10-lecie. Zespół gościł na Litwie dzięki współpracy Stowarzyszenia Polaków Kiejdan z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Budrach z dyrektor Anetą Stankiewicz. W niedzielę, 5 maja podczas Mszy Świętej ?Alebabki? sławiły Boga w kościele karmelickim p.w. Św. Krzyża w Kownie. We Mszy Św. uczestniczyli Polacy z Kowna i okolic Kiejdan. Po koncercie zespołów ?Alebabki?, kowieńskiej ?Kotwicy? i kiejdańskiej ?Issy? w Centrum Wielokulturowym, na zaproszenie prezes Kowieńskiego Oddziału ZPL Franciszki Abramowicz rodacy spotkali się w siedzibie w Kownie. Między innymi tymi słowami relacjonuje obchody Świeta Konstytucji 3 Maja na stronie internetowej Stowarzyszenie WSPÓLNOTA POLSKA Pani Irena Duchowska - Prezes Stowarzyszenia Polaków Kiejdan Oddziału ZPL LAUDA. Nasze Alebabki zostały niezwykle przyjęte rodzinnie przyjęte na Litwie i z ogromna sympatią wspominają Panią Irenę, która poświeciła im bardzo  swojego czasu. Cały wyjazd minął jak w oka mgnieniu i ani zdążyły się obejrzeć, a już trzeba było wracać. Cóż to co dobre szybko się kończy. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele razy będziemy mieli przyjemność współpracować z naszymi przyjaciółmi z Litwy. Cały artykuł Pani Ireny Duchowskiej:
http