26 kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin, Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir

Galeria otwarta!!! Za nami pierwsza wystawa

Wczoraj był przełomowy dzień dla naszego GOK-u, ponieważ odbyła się tu wystawa Malarstwa Edwina Felicjana Łukaszewicza "Pokój Miłość Harmonia". Gośćmi specjalnymi wieczoru była Prezes Fundacji "Dziedzictwo Nasze" Barbara Chludzińska oraz wolontariusze: Bożena Foczyńska i Joanna Kogut - z Węgorzewa. Wystawa była wyjątkowa nie tylko ze względu na jej charakter, ale też za sprawą prac przy liniach energetycznych i długotrwałego braku prądu(!). Mimo tych przeciwności zaplanowana wystawa odbyła się zyskując na niepowtarzalnym klimacie i kameralnym nastroju przy świecach. Uroku dodała muzyczna oprawa wystawy w wykonaniu Duetu Akordeonowego Panów: Wincentego Turowskiego i Jerzego Zinkiewicza.
Pierwsza wystawa i już sukces! Oby tak dalej.

Jeszcze kilka słów o autorze obrazów:
Edwin Felicjan Łukaszewicz urodził się 2 maja 1945 na Łotwie. Obecnie mieszka w Krasławie,  gdzie przez wiele lat pracował jako plastyk w Miejskim Domu Kultury.
Obecnie jest na emeryturze.
Poza uprawianiem sztuki malarskiej  pisze wiersze i komponuje do nich melodie. Malarz ?pragnie żyć w harmonii z otaczającym nas światem, w miłości do bliskich i przyrody??, ?bo to wszystko daje siłę i boską energię jaką jest radość życia i owoce naszej pracy?.