Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur

Gminna Biblioteka Publiczna w Budrach bierze udział w projekcie polsko-norweskim pt.: ?Biblioteka miejscem spotkań wielu kultur?.
W ramach tego projektu odbyły się w bibliotece  dwa spotkania poetyckie.
Tematem pierwszego spotkania była poezja polska o zabarwieniu satyrycznym, którego myślą przewodnią były relacje damsko-męskie. Teksty polskich poetów takich jak np. Ludwik Jerzy Kern, Artur Andrus czy Krzysztof Ćwiekliński przyjęły się bardzo dobrze wśród uczestników spotkania. Po dużej dawce poezji z przymrużeniem oka, nastąpiła dawka wspomnień przypieczętowana filiżanką kawy i wspaniałym domowym ciastem. Wieczór minął w miłej atmosferze, czego dowodem była wyrażona przez wszystkich chęć dalszych spotkań z literaturą w tle.

Tematem kolejnego spotkania był wieczór poezji ukraińskiej, czytanej przez uczestników imprezy.  Podczas spotkania przypomniano poezję Tarasa Szewczenki w oryginale, jak również tłumaczenia wierszy Dmytra Pawłyczko, Oleha Łyszehy i  Wasyla Symonenki. Zaprezentowane również zostały utwory młodych poetów ukraińskich jak np. Illija Strongowskiego, Bohdany Matijasz oraz Iwana Andrusiaka.Tematyka prezentowanych wierszy sprowokowała lawinę wspomnień wśród uczestniczek spotkania. Wieczór umiliła Paniom muzyka ukraińska.