19 kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz

Mazurskie podróże w czasie

Otwarcie wystawy "Mapy czasu" w naszym ośrodku było okazją do spotkania się uczestników projektu " Mazurskie podróże w czasie" realizowanego przez Gołdapski Fundusz Lokalny. Mieszkańcy wsi północno - wschodnich Mazur , do których należą również mieszkańcy naszych miejscowości, podzielili się swoimi rodzinnymi historiami w formie galerii plastycznych kolaży oraz inscenizacji teatralnych. Na scenie zaprezentowało się Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Barwy Jesieni z Buder w inscenizacji "Ożenek", a także zespół Budzewiaki w "Mazurskich bajdach" oraz "Wokaryny" w wykonaniu Stowarzyszenia "Głos Puszczy Rominckiej" z Dubeninek. Żeby artystyczne wydarzenie było dopełnione wykwintnym smakiem, występujący artyści zaprosili wszystkich na "weselny" poczęstunek z potańcówką.

Zapraszamy do GOK-u do odwiedzenia wystawy!