XV MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ za nami

Setki osób z regionu uczestniczyło w tradycyjnym plenerowym Misterium Męki Pańskiej w Budzewie. Wydarzenie zorganizowali Budzewiacy przy pomocy wielu życzliwych osób, firm a także przyjaciół. To pasyjne widowisko wpisało się w tradycję gminy Budry. Dzięki niemu można na nowo przeżywać to co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu. Jak co roku wzięli w nim udział członkowie zespołu Budzewiaki oraz mieszkańcy okolicznych wsi. Jak sami przyznają, warto przyjść na to wydarzenie.

Nad piętnastym jubileuszowym Misterium Męki Pańskiej w Budzewie patronat medialny objęli: Martyria, Kultura Ludowa.pl, Polska Niezwykła.pl, Światowid.pl, Telewizja Internetowa Węgorzewo- Zbigniew Śmierzyński, Węgorzewski Tydzień, TVP3 Olsztyn, Miasto Węgorzewo.

Współorganizatorami i partnerami wydarzenia byli: Wiesława i Zdzisław Korzenieccy, Gminny Ośrodek Kultury w Budrach, Muzeum Kultury w Węgorzewie, Urząd Gminy w Budrach.

W rolę Jezusa wcielił się Maciej Szukiel z Buder