Dożynki Gminno-Parafialne w Budrach

Zapraszamy gorąco wszystkich mieszkańców gminy Budry i nie tylko na
DOŻYNKI GMINNO - PARAFIALNE 2016 r.
Niedziela 11 września 2016r. - godz.13:00

Świętowanie rozpoczniemy tradycyjnym korowodem dożynkowym sprzed Urzędu Gminy o godz.13:00.
Po Mszy Św. przejdziemy na boisko gminne, gdzie obrzędem dożynkowym przywitają gości Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Barwy Jesieni oraz zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach. Na ludowo część artystyczną rozpocznie FEST KAPELA z Olsztyna (nagrodzeni wspólnie z Budzewiakami rok temu na Prezydenckich Dożynkach). W dalszej części dożynek wystąpią między innymi Alebabki, Budzewiaki, Barwy Jesieni, Absolwent, Kamila Pszczoła i Kochane Bachorki z Buder, zespoły taneczne z Klubu 11 Mazurskiego Pułku Artylerii w Węgorzewie - instruktor Grażyna Wojtków - MINI DANCE, TRZY CZWARTE , MINIATURKA.

Gwiazdą dożynek będzie zespół BABSZTYL - godz.17:00

W trakcie imprezy odbędą się dwa konkursy kulinarne ?Gołąbki z fantazją? oraz ?Domowa nalewka?
oraz Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. O godzinie 15:00 zgłoszone sołectwa wezmą udział w ósmej edycji SOŁTYSIADY.
O godzinie 20:00 grupa FORCE-FIRE zaprosi publiczność na pokaz fire-show, po którym rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem VOCALS z Grajewa

do pobrania Regulamin konkursu kulinarnego: tutaj

karta zgłoszenia do Konkursu Kulinarnego: tutaj

Karta zgłoszenia dla wystawców: tutaj