III Spotkania Przyjaciół Kultury 2016

25 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury po raz trzeci odbyło się Spotkanie Przyjaciół Kultury. W ten wyjątkowy wieczór byli z nami przyjaciele ośrodka, prezesi miejscowych stowarzyszeń oraz osoby wspierające działania na rzecz kultury. Goście mogli zapoznać się z działalnością kulturalną minionego roku oraz prezentacją dokonań głównej bohaterki wieczoru Stefanii Wójcik ? tegorocznej laureatki honorowego tytułu ?Przyjaciel Kultury 2016?. Z rąk Dyrektor GOK w Budrach Anety Stankiewicz odebrała statuetkę za twórczą pracę na rzecz rozwoju kultury w naszej gminie. Kwiaty wraz z gratulacjami wręczył pani Stefanii Wójt Gminy Józef Markiewicz. O samej nagrodzonej można by wiele napisać. od 2009 roku kieruje budzewską grupą- grupą ludzi twórczych i pełnych inwencji. Pod jej przewodnictwem dokonują się zmiany w środowisku lokalnym, które służą rozwojowi dobra wspólnego. Dzięki staraniom skutecznej w działaniach liderki, a zarazem kierowniczki grupy, realizowane są rozpoznawalne i cenione w naszym całym regionie inicjatywy, takie jak Misterium Wielkanocne czy wyplatanie dożynkowych wieńców, za które zdobywane są najwyższe laury. Liderka grupy ?Budzewiaków? potrafi umiejętnie współdziałać ze wszystkimi, zdobywając zaufanie społeczne czego efektem jest bezinteresowna pomoc ludzi dobrego serca.
Podczas gali zaprezentowały się: Alebabki, Budzewiaki, Barwy Jesieni i Absolwent - zespoły, które na co dzień wnoszą wielki wkład w kulturalne życie naszej gminy i powiatu. Wszyscy członkowie zespołów w podziękowaniu otrzymali kwiaty. Ciepłe słowa uznania skierowała Pani Dyrektor ośrodka również do pracowników, którzy swoją pracą przyczyniają się do osiągnięć zespołów oraz upowszechniania kultury i czytelnictwa w gminie. Wójt Gminy Budry wraz z Przewodniczącym Rady Gminy ? Waldemarem Dworzeckim, pogratulowali Pani Anecie Stankiewicz obfitego w wydarzenia minionego roku kulturalnego, życząc dalszej owocnej pracy i odnoszenia sukcesów.
Uroczystość zwieńczył mistrzowski występ pary tanecznej Justyny Malinowskiej i Janka Ostrowskiego ? finalistów ogólnopolskich turniejów tańca towarzyskiego, z giżyckiego Klubu Tańca ?Czar Par?.