20 kwietnia 2024
Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Florencjusz, Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon, Teodor

Tajemnicza Piramida w Rapie - otwarcie wystawy

06.06.2017 w Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach miało miejsce otwarcie wystawy "Tajemnicza Piramida w Rapie". Historię, obecną sytuację oraz badania naukowe przeprowadzane nad grobowcem we wrześniu 2015, przybliżył nam Tomasz Łaskowski - Sekretarz Nadleśnictwa Czerwony Dwór.
W projekcie badania Piramidy w Rapie brali udział: Pracownia Bioarcheologii Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie, Firma Termenergia, Laboratorium Cyfrowe Humanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, Wydział Poszukiwań Specjalnych, eSPe STUDIO, Pracownia Skanerów 3D Instytutu Archeologii.