Wiosenny Koncert Poezji - 13 kwietnia 2018

Dziś odbył się cykliczny konkurs recytatorski dla dzieci i młodzieży pn. "Wiosenny Koncert Poezji", organizowany przez GOK Budry oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Budrach. Patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, które również ufundowało nagrody. Spośród 47 uczestników Jury w składzie: Andrzej Kowal - przewodniczący, Anna Czapska, Barbara Tomaszewska, wyłoniło następujących laureatów:
W KATEGORII KLAS 0:
- I miejsce - Gabriela Chaciej (SP Budry), Weronika Kulmatycka (SP Sobiechy)
W KATEGORII KLAS I-II:
- I miejsce - Karolina Bajkowska (SP Sobiechy)
- II miejsce - Wiktoria Półtorak (SP 1 Węgorzewo)
W KATEGORII KLAS III-IV
- I miejsce - Lena Trzasko (SP 1 Węgorzewo)
- II miejsce - Dawid Goszczyk (SP Lisy)
- III miejsce - Mieszko Niedziółka (SP 1 Węgorzewo)
W KATEGORII KLAS V-VII
- I miejsce - Rusłana Rabij (SP Sobiechy)
- II miejsce - Igor Rapita (SP Budry)
- III miejsce - Hanna Wereda (SP Srokowo)
wyróżnienia: Magdalena Banasiewicz (SP 1 Węgorzewo), Marzena Gral (SP Sobiechy), Gabriela Demska (SP 1 Węgorzewo).
Serdecznie gratulujemy!
W czasie obrad uczestnicy mieli okazję oglądać wystawę pokonkursową II edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci "JASNOWIDZE", a także posilić się słodkim co nieco:-)