Koncert Kameralny Zespołu Pro Musica Antiqua

W piątkowy wieczór publiczność zgromadzona w sali zabytkowego Pałacu w Więckach, wzniesionego w I połowie XIX w., miała okazję wysłuchać koncertu muzyki klasycznej w wykonaniu olsztyńskiego zespołu kameralnego „Pro Musica Antiqua”, w skład którego wchodzą soliści orkiestr symfonicznych i profesorów Akademii Muzycznych. Wirtuozowska gra artystów, jak również ich otwartość, zachwyciła publiczność, wyzwalając swobodną atmosferę.
Koncert poprowadził z niezwykłym poczuciem humoru prof. Leszek Szarzyński, wprowadzając słuchaczy w tematykę prezentowanych utworów. Widownia zauroczona muzyką trafiającą do głębi duszy, podziękowała zespołowi owacjami na stojąco.
W imieniu własnym oraz słuchaczy dziękujemy olsztyńskiemu zespołowi za dostarczenie głębokich przeżyć w obcowaniu z urzekającą muzyką.
Podziękowania za pomoc w organizacji tego wydarzenia kierujemy do Urzędu Gminy oraz sołectwa Więcki, którego liderem jest sołtys wsi p. Wiesława Herbatowicz. Dziękujemy rownież Gimnazjum w Wieckach za udostępnienie pomieszczeń na potrzeby organizacyjne koncertu oraz życzliwość i wsparcie grona pedagogicznego. Za niezawodną pomoc techniczną dziękujemy także Łukaszowi Dojnikowskiemu.

Koncert zorganizowano w ramach projektu „ Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” realizowanego przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko-Mazurskich.