19 kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz

Zakończenie peojektu pn. "Kreatywnie w Budrach"

29.10.2019 odbyła się impreza podsumowująca projekt zacieśniający relacje pomiędzy mieszkańcami naszej gminy, pobudzający wspólną kreatywność, dający wiele satysfakcji z radosnego tworzenia - projekt pn. "Kreatywnie w Budrach", który umożliwił w ramach Programu "DOM KULTURY+ INICJATYWY LOKALNE 2019" realizację sześciu świetnych inicjatyw w gminie Budry. Prezentacje z wykreowanych przez poszczególne grupy lokalne przeprowadzili ich liderzy oraz osoby szczególnie w nie zaangażowane. Najbardziej aktywne społeczności (Budry, Piłaki, Popioły, Budzewo oraz Ołownik i Grupa Force-Fire) zaprezentowały liczne działania, które mogą być inspiracją dla naszych środowisk. Publiczność bardzo ciepło odebrała występ powstałego w ramach projektu Zespołu Popielanie, a także wyczekiwane przez wszystkich, rozgrzewające show Force-Fire. Dziękujemy grupom inicjatywnym za przygotowanie lokalnych słodkości, a szczególnie paniom z Zespołu Budzewiaki za domowy, pyszniutki podarunek. Wizaż młodzieży na tę specjalną okoliczność wykonała w ramach warsztatów pani Ania Paruzel-Bakoś.
Dziękujemy serdecznie za współpracę i merytoryczne wsparcie animatorowi Narodowego Centrum Kultury Zbigniewowi Mieruńskiemu, który był z nami i podzielił się wartościowymi refleksjami na temat programu Dom Kultury+ i realizowanych działań.
Składamy podziękowanie również Leszkowi Drozdowi, Annie Trochimiuk, Izie Trypuć i Krzysztofowi Trejbszo za udostępnienie zdjęć na wystawę fotograficzną z tanecznych popisów Grupy Ognia Force Fire, którą można zwiedzać w naszym GOKu do końca listopada.
Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2019