Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Czwartek
13 czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Antoni, Chociemir, Herman, Lucjan, Maria Magdalena, Tobiasz

Spotkanie opłatkowe 2011

Okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest czasem, w którym nie tylko chętniej okazujemy sobie życzliwość, ale także czasem, w którym bardziej angażujemy się w rzeczy, których nie podejmujemy, na co dzień.
W sobotę 17 grudnia 2011r. wspólnie z Klubem Seniora zorganizowaliśmy Spotkania Opłatkowe.
W przygotowanie "Jasełek" pani Iwonka zaangażowała dzieci ze Szkoły Podstawowej w Budrach i Sobiechach. W Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach pojawiła się Święta Rodzina, Trzej Królowie, Aniołowie i dzieci idące do stajenki betlejemskiej. Przy cicho dochodzących dźwiękach kolędy ?Cicha noc? zaczęło się nasze przedstawienie. Przepiękne dekoracje, nastrojowe światło, dźwięki kolędy, odpowiednio dobrane stroje wprowadziły wszystkich w niesamowity nastrój oczekiwania i zadumy. Młodzi aktorzy spisali się znakomicie a kilkutygodniowy okres przygotowań i prób został nagrodzony gromkimi, i myślę zasłużonymi oklaskami. Po dziecięcych jasełkach wystąpiły panie z Klubu Seniora. Przy śpiewie kolęd w bardzo rodzinnej, radosnej atmosferze uczciliśmy Nowonarodzone Dzieciątko Jezus.
Ksiądz Jarosław Baluta po odczytaniu Słowa Bożego życzył wszystkim rodzinnych świąt. Zebrani goście podzielili się opłatkiem, by chwilę później skosztować starannie przygotowanych przez Klub Seniora ?Barwy Jesieni? pierogów, kutii i upieczonych ciast.

 

Jubileusz X-lecia zespołu AleBabki

Kwiaty, życzenia i tort to nieodłączny atrybut urodzin. Tym razem swoje 10 urodziny obchodził nasz zespół Alebabki. Jubileusz rozpoczęły pięknym koncertem same jubilatki, a tuż po koncercie był czas na wspomnienia o początkach działalności zespołu. I tu nie sposób było pominąć pierwszej Alebabki Agnieszki Zielińskiej, która była pomysłodawcą założenia zespołu.  Dyrektor GOK Aneta Stankiewicz (też dawna Alebabka) wspominała o osobach, które w pierwszych latach działalności zespołu dbały o koncertowy materiał muzyczny: był to Tadeusz Łyczewski i Krzysztof Abako. Małą pigułkę wspomnień z pierwszych prób, wyjazdów, koncertów oraz zdobytych w czasie 10-letniej działalności osiągnięć artystycznych zaproszeni goście mogli oglądnąć w prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez Iwonę Urbanowicz i samą Panią Dyrektor. Po dawce historii przyszedł czas na życzenia gości i zaproszonych zespołów, którzy ?obsypywali? Jubilatki kwiatami, życzeniami, prezentami oraz wierszami ułożonymi specjalnie na tę okazję przez Stefanię Palińską i Włodzimierza Nazarowicza.

Składając życzenia Halina Faj - Starosta Węgorzewski oraz Jerzy Litwienienko - Przewodniczący Rady Powiatu Węgorzewskiego, wspomnieli o jednym z pierwszych zaśpiewanych koncertów przez AleBabki podczas uroczystości utworzenia Powiatu Węgorzewskiego przed 10-ciu laty.

W części artystycznej zaprezentowały się zaprzyjaźnione zespoły: Zorepad z Bań Mazurskich, Sapiniaki z Kruklanek, Basibabki z Barcian oraz rodzime zespoły Absolwent, Budzewiaki i Klub seniora Barwy Jesieni. Tym ostatnim Jubilatki składają serdeczne podziękowania za przygotowywanie wystawnego poczęstunku podczas imprezy. (Stoły obficie były zastawione pysznymi, pięknie ozdobionymi potrawami). Goście mogli skosztować też wspaniałego indyka oraz ?urodzinowego? tortu podarowanego przez Danutę Urynowicz. Zespół dziękuje też wszystkim darczyńcom, którzy przynieśli pyszne ciasta oraz tym, którzy finansowo wsparli jubileusz 10-lecia: Gminnej Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Budrach, Józefowi Markiewiczowi, Anecie Stankiewicz, Jerzemu Kotowiczowi, Zdzisławowi Jaśków, Stanisławowi Woźniakowi, Wojciechowi Wojciulowi oraz sklepowi ABC w Budrach. Składają też najserdeczniejsze podziękowania młodzieży, która pomagała przy obsłudze gości oraz wszystkim przyjaciołom zespołu nie wymienionym z imienia i nazwiska.

FOTO: Jacek Szukiel