20 kwietnia 2024
Agnieszka, Amalia, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Florencjusz, Florenty, Nawoj, Sulpicjusz, Szymon, Teodor

X Jesienne Spotkania Muzyką i Słowem Malowane 2009

Dnia 25 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Sali widowiskowej odbyły się X Jesienne Spotkania Muzyką i Słowem Malowane. Węgorzewski Tydzień napisał:

?Zwołam wiernych przyjaciół i serce przed nimi otworzę??. Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach wzięli sobie do serca słowa ?Pieśni gruzińskiej? Bułata Okudżawy i zwołali w niedzielne popołudnie wielu przyjaciół muzyki łagodnej na jubileuszowe X Jesienne Spotkania Muzyką i Słowem Malowane. Nastrojowe koncerty rozpoczęły rodzime ?AleBabki? oraz goście z Kaliningradu. Irina Giżowa urzekła publiczność interpretacją pieśni Bułata Okudżawy, Inga Fiedutowa przy akompaniamencie pianina i trio smyczkowego wykonała kilka znanych utworów klasycznych oraz pieśni popularnych autorów rosyjskich. Piotr Karpienia z zespołem MP3 zachwycił wykonaniem piosenek Soyki, Lubomskiego, Damiena Rice?a i innych. Na szczególną uwagę zasłużył też młody poeta , kompozytor, laureat wielu prestiżowych nagród ? Piotr Kajetan Matczuk. Swoimi utworami oczarował wszystkich słuchaczy. Koncertom towarzyszyła wystawa fotograficzna Jerzego Dorosza pt.: ?Miejsca, ludzie i co tam w trawie piszczy??