16 kwietnia 2024
Benedykt, Bernadetta, Cecyl, Cecylian, Charyzjusz, Erwin, Erwina, Julia, Ksenia, Lambert, Lamberta, Nikita, Nosisław, Patrycy, Urban

II Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Ełku 2009

Dnia 03.11.2009 w Ełckim Centrum Kultury odbył się II Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej pod patronatem honorowym J. E. Ks. Biskupa Jerzego Mazur oraz Prezydenta Miasta Ełku - Tomasza Andrukiewicza. Udział w nim  wzięły nasze zespoły: Absolwent oraz AleBabki. Do udziału w festiwalu zgłosiło się ponad 50 wykonawców; solistów, duetów i zespołów w różnym wieku, od przedszkolaka do 80-latka. Szczególne zainteresowanie wzbudził dobór repertuaru. Były to piosenki wszystkim znane, ale też takie nie wszystkim znane "perełki". Te, śpiewały przede wszystkim seniorzy. Jury w składzie: Stefan Brzozowski ? przewodniczący (lider zespołu ?Czerwony Tulipan?, kompozytor oraz wykonawca piosenek poetyckich, satyrycznych i literackich), Anna Kościukiewicz i Piotr Mikulski po przesłuchaniu wszystkich prezentacji postanowiło nagrodzić 22 wykonawców, w pięciu kategoriach wiekowych. Organizatorzy przewidzieli również Grand Prix dla najlepszego uczestnika. Koncert laureatów odbył się we wtorek 10 listopada w Ełckim Centrum Kultury. W kategorii wiekowej powyżej 20 lat ? zespoły ? nasz zespół śpiewaczy Absolwent zajął II miejsce, a zespół wokalny AleBabki otrzymał wyróżnienie.