16 kwietnia 2024
Benedykt, Bernadetta, Cecyl, Cecylian, Charyzjusz, Erwin, Erwina, Julia, Ksenia, Lambert, Lamberta, Nikita, Nosisław, Patrycy, Urban

PPWOW - wycieczka do Olsztyna

21 listopada odbyła się wycieczka dla rodzin z gminy Budry do Olsztyna.. Razem wyruszyło do Olsztyna 50 osób. Zaplanowaliśmy ten wyjazd razem z dziećmi z Klubu Młodego Przyrodnika, zapraszając też ich rodziców. Przed spektaklem rodziny obejrzały seans w Planetarium oraz zwiedziły Muzeum Przyrody w Olsztynie. Po zajęciach o charakterze edukacyjnym cała grupa wyruszyła na spacer po Starym Mieście, gdzie wycieczkowicze mogli zachwycać się klimatem dawnych lat, podziwiać starą architekturę i piękne kwiaty olsztyńskich kwiaciarek. Niespodziankę sprawił wszystkim Wójt Gminy Budry, który dołączył ze swoją rodziną w Olsztynie i oprowadzał grupę po Starym Mieście dostarczając wszystkim ciekawych informacji o Olsztynie. Po długim spacerze i posiłku grupa z Buder przeszła do Teatru Lalek. W jego gościnnych progach witały dzieci postaci z bajek. Miły krasnal i groźny smok zapraszał wszystkich na spektakl. Po nabyciu biletów i skorzystaniu z garderoby, rodziny weszły do teatru i zajęły wyznaczone miejsca. Spektakl niebawem rozpoczął się, a wraz z nim świetna zabawa z aktorami Dezyderiuszem i Kminkiem. Nie tylko dzieci dobrze się bawiły, rodzice też mieli okazję na krótko przenieść się w świat dziecięcych fantazji. W drodze powrotnej, po tak urozmaiconej wyprawie, dzieci z rodzicami wesoło gwarzyły między sobą opowiadając o swoich przeżyciach z wycieczki. Dorośli uczestnicy wracali w znakomitych nastrojach mówiąc, że jeszcze nigdy nie byli ze swoimi dziećmi na tak świetnej wycieczce. Mniejsze dzieci wtulone w mamy zasnęły.