19 kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz

Zapowiedź - Konkurs Recytatorski

Dnia 21 kwietnia  o godz. 9.00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach odbędzie się już po raz dziesiąty(!!!) konkurs recytatorski dla dzieci ze szkół podstawowych naszego regionu. Organizatorami są Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury w Budrach. Celem tego konkursu jest popularyzacja literatury pięknej wśród dzieci, dbałość o kulturę żywego słowa i stworzenie młodym ludziom możliwości zaprezentowania wartościowych utworów poetyckich,  rozwijanie wrażliwości na poezję oraz  zapoznanie z twórczością współczesnych poetów. Tematyka utworów jest dowolna, dzięki temu dzieci mogą przedstawić utwory, które im się podobają najbardziej. Komisja powołana przez organizatorów oceni wyraziste, pełne ekspresji wygłaszanie z pamięci tekstów poezji, bez korzystania  z gestów i wszelkich akcesoriów teatralnych (kostiumy, rekwizyty itp.), stosowność doboru repertuaru do wrażliwości intelektualnej i emocjonalnej wykonawcy, interpretacje utworu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.
Zgłoszenia przyjmujemy jeszcze do 17 kwietnia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY..!!!