19 kwietnia 2024
Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf, Cieszyrad, Czesław, Czech, Czechasz, Czechoń, Leon, Leontyna, Pafnucy, Tymon, Werner, Włodzimierz

POWITANIE LATA 2012

POWITANIE LATA

Słoneczna niedziela przywitała wszystkich gości przybyłych do Buder na ?Powitanie Lata?. Promienie słońca zachęcały dzieci do wzięcia udziału w konkursach rekreacyjnych. Chętnych było bardzo wielu!  Organizatorzy z radością rozdawali upominki najmłodszym, rozbawionym milusińskim. Festyn rozpoczął się III Przeglądem  Piosenki Dziecięcej tym razem pt.?Eko-piosenki
z małej scenki?. Wszyscy uczestnicy konkursu wokalnego otrzymali nagrody współfinansowane przez Unię Europejską  ze środków finansowych Europejskiego Funduszu Rybackiego zapewniającą  inwestycję w zrównoważone rybołówstwo PO RYBY 2007-2013 OŚ 4 Zrównoważony  Rozwój Obszarów Zależnych od Rybactwa. Podczas imprezy cenne nagrody otrzymali też laureaci  konkursu  plastycznego  i fotograficznego. Nagrody zakupione  w ramach realizowanego projektu ?Co mogę zrobić dla ochrony swego środowiska naturalnego? zostały wręczone przez Anetę Stankiewicz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i koordynatora projektu oraz  Andrzeja Kolasę ? Prezesa Stowarzyszenia  LGR Wielkie Jeziora Mazurskie. Chwilę później po uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród, można było podziwiać popisy wokalne i taneczne zaproszonych gości. Jako pierwsi w tańcu towarzyskim efektownie zaprezentowali się Emilia Rawuszko oraz Jakub Patejuk ze Szkoły Tanecznej ?Czar Par? w Giżycku.  W nowocześniejszych rytmach mieliśmy okazję podziwiać zespoły z Ryńskiego Centrum Kultury: RynBreakers, Green Team, Ladies Gang oraz uczestników telewizyjnego programu MAM TALENT - Dangerous  Team. Wokalem zachwycały publiczność zespoły: Absolwent i  Klub Seniora - Barwy Jesieni z GOK w Budrach, Zorepad z Bań Mazurskich, Eksperyment z Kruklanek, oraz zespół wokalno-instrumentalny Sanktus z Dubeninek z wokalistami, którzy byli w drużynie Janusza Panasewicza w programie ?Bitwa na głosy?. Impreza zakończyła się zabawa taneczną z zespołem MAXI ? DANCE- gwiazdą disco  polo. Gdy wybrzmiał już ostatni dźwięk zabawy, spadła pierwsza kropla ciepłego czerwcowego deszczu.

Organizatorzy serdecznie dziękują za finansowe wsparcie Powitania Lata Firmie Handlowo ? Usługowej  Krystyny Korec oraz Adamowi Bazydło -  Bar MŁYN w Baniach Mazurskich.