WIĘC - WIĘCKI

Projekt  pod nazwą ?Więc - Więcki!? zdobył uznanie w  konkursie ?Aktywna wieś Warmii i Mazur? organizowanym przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego?. Istotą projektu było ?odkurzenie? historii i tradycji mieszkańców Więcek. przez   grupę gimnazjalistów z Więcek.. W ramach projektu zostały przeprowadzone warsztaty dziennikarskie dla młodzieży, które zaowocowały bogatym zbiorem  starych dokumentów, fotografii oraz wywiadów z mieszkańcami wsi.

Jury   w składzie Anna Styrańczak - Wiatrak (red. Naczelna ?Węgorzewskiego Tygodnia?) Krystyna Jarosz -kustosz Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie oraz Elżbieta Fedusio (polonistka)  przyznało:

I nagrodę  oraz wyróżnienie dyrektora MKL - Annie Derda
II nagrodę  (ex aequo)   - Beacie Wierzbickiej  oraz zespołowi: M. Mikiciuk, S. Luty, J. Hubacz
Nagrodę dziennikarzy ?Węgorzewskiego Tygodnia? - Adamowi Prokopowi

Nagrody zostały wręczone na uroczystym wernisażu wystawy fotograficznej ?WIEC - WIĘCKI!?. Nagrodzone prace zostały zakwalifikowane  do IX edycji konkursu ? Losy Nasze? ( organizowanego przez MKL w Węgorzewie)  oraz do publikacji na łamach ?Wegorzewskiego Tygodnia?.

Wsparcia finansowego w  realizacji projektu udzielili również Samorząd Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury w Budrach.