Ocalić od zapomnienia

Ocalić od zapomnienia!! Polsko-Ukraińskie Stowarzyszenie rozwoju Wsi Zabrost Wielki od X-2013 do II-2014 realizuje projekt pt. "Co kryje się w pamięci naszych przodków?", który będzie polegał na poznawaniu, gromadzeniu i zapisaniu historii naszych przodków, historii Zabrostu Wielkiego, która została w ich pamięci.

Projekt dofinansowano ze środków Programu ?Działaj Lokalnie VIII? Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gołdapskiego Funduszu Lokalnego, Gminy Budry, Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi, Banku BGŻ - Oddział w Gołdapi - realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Gołdapski Fundusz Lokalny.

Projekt będzie realizowany pod patronatem Uniwersytetu Warszawskiego Wydział Historyczny Instytut Archeologii oraz Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.