26 kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin, Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir

Ruszył projekt "TRADYCJA NASZYM SZLACHECTWEM"

Od początku sierpnia zespół ?Budzewiaki? realizuje projekt  "Tradycja naszym szlachectwem", którego celem jest pielęgnowanie tradycji poprzez przekaz tych wartości młodszemu pokoleniu. Za nami kilka zajęć w wielopokoleniowym składzie: zajęcia wokalne oraz  spotkania przy pleceniu wieńca dożynkowego.  Efekt pierwszych  naszych wspólnych prac  można będzie obejrzeć 6 września w Budrach podczas Dożynek Gminnych.

Do projektu wciąż można się zapisać. Czekamy na dzieci, młodzież i dorosłych. Przed  nami jeszcze wiele spotkań, między innymi z etnografem, warsztaty teatralne oraz wycieczka do muzeum w Olsztynku.  Nasze działania realizujemy dzięki dofinansowaniu ze środków Programu ?Działaj Lokalnie IX? Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.