Budzewiaki z wieńcem dożynkowym najlepsi w Polsce!

Zdobycie w poprzednim roku nagrody w konkursie na ?Najpiękniejszy wieniec dożynkowy? przez Budzewiaków na szczeblu wojewódzkim było już dużym osiągnięciem i wydarzeniem! Tegorocznym przygotowaniom do wyjazdu do Spały na Dożynki Prezydenckie towarzyszyły ogromne emocje, szycie strojów, sprawy organizacyjne itp. Wszystkim nam zależało, by wypaść jak najlepiej. Na naszej grupie wieńcowej spoczywała olbrzymia odpowiedzialność: reprezentowanie nie tylko naszego Budzewa, Gminy i powiatu, ale całego województwa. Praca nad wieńcem wymagała wiele czasu, przygotowań, przemyśleń, a także dobrej współpracy. Nasze przyjazdy do Budzewa były ogromną przyjemnością.  Było to związane nie tylko podziwem nad tworzeniem żniwnego  dzieła artystycznego, ale przede wszystkim atmosferą, jaka tam panowała. Pracy przy pleceniu wieńca towarzyszyło pełno uśmiechów, rozmów oraz  herbatki z ciastem. Taka ciepła atmosfera towarzyszyła też całemu wyjazdowi. Chociaż nie obyło się bez nieprzewidywalnych przygód - nasza grupa wieńcowa wyczekiwała na przyjazd delegacji z Gminy i Urzędu Marszałkowskiego, której przyjazd opóźniła awaria busa. Zdążyliśmy dojechać  w ostatniej chwili na ocenę komisji, w której jednym z jurorów była Pierwsza Dama Rzeczypospolitej.  W niedługim czasie ogłoszono werdykt ? nasze Budzewo wraz z towarzyszącą jej Fest Kapelą z Olsztyna zdobyło uznanie komisji konkursowej: I miejsce ? najładniejszy wieniec w Polsce! Wzruszeniom nie było końca -  wieniec naszych kochanych Budzewiaków najlepszy z najlepszych! Wszyscy cieszyliśmy się, że  to nasze Budzewo wygrało wśród tylu pięknych wieńców! Najlepsi w kraju. Tego dnia szybko rozprzestrzeniła się wieść o wygranej Budzewiakow. Kolejnego dnia nasza grupa wieńcowa miała zaszczyt odebrać nagrodę z rąk Prezydenta. To wielkie osiągnięcie z którego wszyscy jesteśmy bardzo dumni! Mieszkańcy  Budzewa to wspaniali, szczególni ludzie, aktywni i twórczy. Tak się składa, że wiele osób z Budzewa zdobyło w ostatnim czasie ważne nagrody: cieszymy się z nagrody Prezydenta za wieniec, warto wspomnieć też o przyznanej w ubiegłym roku prestiżowej nagrodzie państwu Wiesławie i Zdzisławowi Korzenieckim, którzy zdobyli tytuł wicemistrzów ogólnokrajowego  konkursu w kategorii "najlepszy rolnik?, a także o Włodzimierzu Nazarowiczu - laureacie nagrody ?Przyjaciel Kultury? (taki tytuł otrzymał od społeczności w Budrach),  wielokrotnie nagradzany (?Zasłużony Działacz Kultury?, Honorowa Odznaka ?Zasłużony dla Kultury Polskiej? przyznana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).