26 kwietnia 2024
Artemon, Klaudiusz, Klet, Marcelin, Marcelina, Maria, Marzena, Spycimir

Akademia 11 listopada

Wczoraj uczciliśmy 97 rocznicę Dnia Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu,jako pierwsi przywitali publiczność goście z Krakowa. W historyczną podróż w czasie, poprzez wydarzenia i miejsca mające wielkie znaczenie dla każdego Polaka zabrali nas pianista Janusz Blecharz, skrzypek Marian Lewicki, aktor Teatru w Rzeszowie Michał Chołka w towarzystwie wokalistki Moniki Gębali oraz Teatr Mańja. Kolejni artyści to dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sobiechach, które zatańczyły Poloneza. W poetycki nastrój zaprosił nas Jerzy Janoszek, a dalszą część artystyczną poprowadziły nasze zespoły, działające przy GOKu: Ola Maczuga,która wykonała na pianinie utwóry ?Rota? i ?Ostatni Mazur?,zespół dziecięcy ze świetlicy w Ołowniku. ?Bąki z naszej łąki? w utworze ?Kocham cię Polsko?, zespół ?Kochane bachorki? w wojskowych pieśniach ?Róża czerwono, biało kwitnie bez? oraz ?Jak szło wojsko raz ulicą?, zespół ?Barwy jesieni?  w utworach ?Wezwanie? i ?Kibitka?,po nich Kamila  Pszczoła  w piosence ?Dziewczyna z granatem w ręce?,zespół ?Absolwent?  w pieśniach ?Nim wstanie dzień?, ?Moja najmilejsza? i ?Siódma kompania?, zespół Budzewiaki ?Pieśń powstańców? i ?Kalina Malina?. Wieczór zakończyła Karolina Janicka w pieśni ?Dziś idę walczyć mamo?.