24 kwietnia 2024
Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir

SPEKTAKL MUZYCZNY Z ANNĄ GERMAN W TLE

Już wkrótce w niedzielę, 29 maja o godz. 20:00 w sali widowiskowej naszego GOK-u zobaczą Państwo spektakl muzyczny pt. "ANNA-WIKTORIA", poświęcony twórczości wybitnej i niezapomnianej piosenkarki, kompozytorki i aktorki - Annie German.  Spektakl, upamiętniający 80. rocznicę urodzin artystki, oparty jest na najbardziej znanych szlagierach z repertuaru piosenkarki, które wykona niesamowita wokalistka, obdarzona nieziemskim głosem Susanna Jarej z Krakowa. Teatr w Drodze AGRADA przeniesie Państwa w sentymentalną podróż przez niełatwe życie nieżyjącej artystki, pełne miłosnych uniesień, pragnień i rozczarowań.
Scenariusz i reżyseria: Grażyna Kaznowska
Wykonanie: Susanna Jara, Marianna Jara, Grażyna Kaznowska, Paweł Harańczyk

SUSANNA JARA ? z muzyką związana od dziecka. Od chórów cerkiewnych przez folklor, folk, muzykę klasyczną, jazz, muzykę teatralną. Kocha improwizację. Wzięła udział w nagraniach ponad 10 płyt różnych gatunków muzycznych, dziesiątkach festiwali, konkursach i setkach koncertów. Śpiewa głównie w sześciu językach: cerkiewnosłowiańskim, ukraińskim, łemkowskim, polskim, rosyjskim i angielskim. W 2013 roku wydała swój debiutancki album ?Wesna, wesnoju?. W tym roku ukazał się również singiel ?Chłopczyna? oraz wzięła udział w tworzeniu płyty ?Pisni i spiwanky Petra Murianky II?. Obecnie pracuje nad kolejną płytą ?W sześciu kolorach?.

GRAŻYNA KAZNOWSKA- pomysłodawca i założycielka Teatru w Drodze AGRADA, Teatru Formy PARRA. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej Kraków Wydz. Zam. Wrocław, reżyser, aktor i pedagog z 25. stażem artystycznymi i pedagogicznym. Laureatka głównej nagrody ?SREBRNA NIKE? w dziedzinie SZTUKA przyznanej za upowszechnianie teatru i edukacji teatralnej, jak też wielu innych artystycznych nagród. Autorka i reżyserka ponad 60 spektakli teatralnych, 50 artystycznych projektów krajowych i zagranicznych, jak też wielu indywidualnych akcji artystycznych.

PAWEŁ HARAŃCZYK ? pianista, kompozytor, aranżer, akompaniator. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Obecnie student na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. Od dwóch lat związany z Teatrem Nowym w Krakowie, w którym komponował, aranżował i wykonywał muzykę na żywo do spektakli teatralnych: ?Wysocki, Powrót do ZSRR?, ?Macabra Dolorosa?, ?Wężowisko?, ?Moskwa ? Pietuszki?. Komponował również muzykę do spektaklu ?Akimudy? ? reż. Piotr Sieklucki w Teatrze Nowym w Łodzi, jak również do spektaklu Amy.Klub27 ? w Teatrze Ludowym w Krakowie

MARIANNA JARA - Absolwentka Wyższej Szkoły Muzycznej w Tarnopolu. Założycielka zespołu ?Widymo?, dyrygentka diecezjalnego chóru ?Irmos?, aktorka Teatru w Drodze AGRADA, sanoczanka ukraińskiego pochodzenia, wspaniała kreatorka różnych przestrzeni artystycznych, muzykolog.