24 kwietnia 2024
Aleksander, Aleksy, Egbert, Erwin, Erwina, Fidelis, Grzegorz, Horacy, Horacjusz, Zbroimir

Wieczór Walentynkowy

Artystyczny Wieczór Walentynkowy wpisał się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych przez nasz ośrodek kultury. Podczas tego wyjątkowego wieczoru poświęconemu tematowi miłości, publiczność miała okazję spotkania z węgorzewską artystką Danutą Gajor, która od kilku lat swoje życie związała z miłością do malowania. Jej pasja zaowocowała wieloma obrazami, ale tylko nieznaczną część obszernej domowej galerii mogliśmy oglądać podczas zorganizowanego wernisażu pt. „Krajobrazy duszy”. Wystawa poświęcona była wdzięcznym tematom, jakim są: ptaki, pejzaż i kobiety. W przyszłości będziemy prezentowali kolejne prace artystki. Obecną wystawę można zwiedzać jeszcze do 20 marca, więc zapraszamy tych, którzy nie mogli uczestniczyć we wczorajszym wydarzeniu. Dalszą część wieczoru wypełniły piosenki o miłości w przepięknych wykonaniach młodzieży ze studia wokalnego Domu Kulturyw Gołdapi, które prowadzi instruktor Robert Magielnicki. Z zapartym tchem wysłuchaliśmy również piosenek zaprezentowanych przez Martynę Lichotę, podopiecznej instruktorki Doroty Tomaszewskiej. Na zakończenie walentynkowego wieczoru z recitalem wystąpił młody, utalentowany wykonawca Michał Lampard.
Dziękujemy serdecznie firmie Oriflame oraz Zbigniewowi Śmierzyńskiemu – właścicielowi Węgorzewianki za ufundowanie nagród dla publiczności!
Zestaw kosmetyków wylosowała Dominika Abramowicz, a na walentynkowy lunch do Węgorzewianki zaprosi swego męża Danuta Gajor – autorka wystawy. Gratulujemy!