Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Czwartek
13 czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Antoni, Chociemir, Herman, Lucjan, Maria Magdalena, Tobiasz

Wrześniowa oferta zajęć!

W związku z rozpoczęciem roku kulturalnego 2020/2021 proponujemy dzieciom, młodzieży oraz dorosłym nowe, atrakcyjne zajęcia i warsztaty.
Ilość uczestników poszczególnych zajęć jest ograniczona ze względu na obostrzenia sanitarne, dlatego informujemy, że o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem funkcjonowania Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach, w związku z sytuacją epidemiczną, dostępnym na naszej stronie.

 

DOŻYNKI PARAFIALNE 2020

Dożynki inne niż wszystkie i nieustannie cudowne! Z zachowaniem tradycji i piękna żniwnych symboli obchodziliśmy w minioną niedzielę kościelne święto plonów w gminie Budry. Mszę Świętą celebrował ks. proboszcz Jarosław Baluta, który dziękował rolnikom za ich niezwykle ciężką pracę i Bogu za tegoroczny urodzaj. Ozdobą dożynkowego święta były zbożowe wieńce uplecione przez sołectwo Sobiechy ( II m-ce.) i Sołectwo Budzewo ( I m-ce.). Gratulujemy wygranych miejsc obu sołectwom!!! Niezwykle miła atmosfera, którą stworzyły koncerty naszych zespołów i obficie zastawione smakołykami stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z Buder, Budzewa, Piłak Małych oraz Popiół dopełniły przyjemności rozmów i wspólnego picia kawy w gronie znajomych i sąsiadów.

 

Narodowe Czytanie 2020 - BALLADYNA

Narodowe Czytanie 2020 w Budrach czyli piękno słowa w interpretacji mieszkanek naszej gminy. Gorące podziękowania należą się Paniom: Paulinie Gulczyńskiej, Ani Janickiej, Jadwidze Adamczyk, Romie Waszak, Monice Roman, Monice Łokietek, Marcie Bura-Janowskiej, Iwonie Rapicie, Teresie Lewko oraz Małgorzacie Bohun. Akcja Narodowe Czytanie została zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Budrach.