Menu techniczne
Facebook
Imieniny
Dzisiaj jest
Czwartek
13 czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Antoni, Chociemir, Herman, Lucjan, Maria Magdalena, Tobiasz

DOŻYNKI 2020

Szanowni Państwo!
Wszyscy wiemy, jak wielką rangę ma w naszej gminie święto plonów, które każdego roku ma swoje odzwierciedlenie w barwnych występach zespołów, malowniczych stoiskach, konkursach i lubianej przez wszystkich Sołtysiadzie.
Ze względu na wyjątkową sytuację w kraju, nasze dożynki niestety muszą ograniczyć się do części religijnej.
Msza Święta odbędzie się 13 września o godz. 11.30 w kościele parafialnym w Budrach. Będzie ona podziękowaniem Bogu za urodzajne plony i Rolnikom za ich trud i całoroczną, ciężką pracę. Uznaliśmy, że chociaż w taki symboliczny sposób oddamy hołd Rolnikom i wszystkim, którzy pracowali na ten chleb. Podczas nabożeństwa rozstrzygnięty będzie konkurs na „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy”, a zaraz po mszy zapraszamy na słodki poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich i koncert pieśni ludowych w wykonaniu zespołów
Absolwent i Budzewiaki.

Podczas Dożynek będą wystawione puszki zbiórki pomocy charytatywnej.
Gorąco zachęcamy do wsparcia!!!
Zachęcamy również do wsparcia dwójki małych podopiecznych siepomaga.pl zbierających na Terapię  genową w walce z SMA:
Lenki https://www.siepomaga.pl/lenka#skarbonki
i Ksawerego https://www.siepomaga.pl/sma-ksawery


 

Wyprzedaż garażowa w Budrach

 

Podsumowanie Projektu "Wolontariat jest super"

25 sierpnia 2020 odbyła się impreza podsumowująca Projekt Fundacji BGK "Wolontariat jest super", w ramach którego pozyskano środki na doposażenie Świetlicy w Ołowniku. Inicjatorką przedsięwzięcia była pani Anna Babiarz, której w imieniu całej społeczności Ołownika, niezmiernie dziękujemy! Do pomocy przybyli również pełni pozytywnej energii wolontariusze, a także zaangażowani mieszkańcy. Całość okrasiły wokalnie wokalistki zespołów "Angel Voice"(Ołownik) i "Fortet"(GOK Budry).
Zapraszamy do fotogalerii